Magyarnóta: Nótaest Makfalván és Kibéden

Szeretettel köszöntelek a MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA közösségi oldal

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 9255 fő
 • Képek - 5370 db
 • Videók - 10179 db
 • Blogbejegyzések - 2157 db
 • Fórumtémák - 56 db
 • Linkek - 342 db

Üdvözlettel,
Varga Zoltánné Marika
MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA közösségi oldal

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 9255 fő
 • Képek - 5370 db
 • Videók - 10179 db
 • Blogbejegyzések - 2157 db
 • Fórumtémák - 56 db
 • Linkek - 342 db

Üdvözlettel,
Varga Zoltánné Marika
MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA közösségi oldal

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 9255 fő
 • Képek - 5370 db
 • Videók - 10179 db
 • Blogbejegyzések - 2157 db
 • Fórumtémák - 56 db
 • Linkek - 342 db

Üdvözlettel,
Varga Zoltánné Marika
MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA közösségi oldal

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 9255 fő
 • Képek - 5370 db
 • Videók - 10179 db
 • Blogbejegyzések - 2157 db
 • Fórumtémák - 56 db
 • Linkek - 342 db

Üdvözlettel,
Varga Zoltánné Marika
MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Igaz, hogy ez az esemény már elmúlt, én ma este akadtam rá és áthoztam a klubunkba.

Sajnálattal olvastam, hogy az esten kevesen jelentek meg illetve mondvacsinált okok miatt nem mentek el.  Hát, hogy az igazi ok mi lehetett fogalmam sincs

Ha valaki sejti egy hozzászólásban megirhatja.

A képek tanuskodhatnak arról, hogy kellemes nótaest lehetett.

 

 

 

 

Május 9-én, szombaton Makfalván és

május 10-én, vasárnap Kibéden - mindkét településen 20 órától - a helybéli kultúrotthonokban Magas Hargita felől címmel neves magyarországi előadók nótaestet tartottak. Felléptek: Bányai Márton, Kerekes Katalin, Kerekes Róbert, Dobó Katica, Vásárhelyi Prodán Miklós, Gyöngyösi Kiss Anna, Fodor Sándor, Smidéliusz Éva. Kísér: Dósa Béla és cigányzenekara. Műsorvezető László Márta. Jegyek a helyszínen voltak válthatók. 
 

  Ehhez az előadó esthez volna egy pár megjegyzésem!  Mégpedig az, hogy habár Bányai Márton falunk szülöttje ezért sem értem azt a közömbösséget amit a falu lakóságának egy része látszólag mutatott eme előadás iránt.

Mert szerintem aki jelen voltam ezen az előadáson állíthatom, hogy mindenkinek érdemes lett volna részt venni ezen a nótaesten most amikor állandóan arról panaszkodunk, hogy szinte minden hagyományunk kihalóban van és naponta átkozzuk a fiataljaink által hallgatott nyugatról eredő modern zenéket, most amikor alkalmunk lett volna részt venni (ezzel is példát  mutatni az ifjú nemzedék számára) egy hagyományosnak mondható magyar nóta esten.  Különbféle okokra hivatkozva sokan nem mentek el rá.

Persze tudom, hogy mindenki aki nem volt jelen ha nem is mások előtt de önmaga lelkiismerete megnyugtatására talált egy indokot, hogy miért is nem vett részt az előadáson de szerintem szinte semmivel nem lehet elfogadhatóan indokolni az elmaradást egy ilyen eseményről.  Na persze azért akadnak kivételek!

Végül  még csak azt engedtessék megjegyezni, hogy szerintem mindenki aki nem volt ott egy nagyszerű estéli szórakozásról maradt le és őszintén bánhatja, hogy nem vett részt azon!!! 

Címkék: nótaest

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Végtelenül sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatot szereztetek, sajnos amikor mi voltunk ott "a bakonyszentlászlói Dal és Nótakör" mi is azt vettük észre, hogy kevesen mernek eljönni, pedig mi nem kértünk belépti díjat, mert evvel szerettünk volna kedveskedni a Kibédieknek a nagyon csadálatos vendéglátásért. De akik ott voltak azok viszont nagyon jól érezték magukat, még virágot is szórtak a lábunk elé, ha lesz egy kis időm, megpróbálom feltölteni a videót, amit ott készítettünk. Van nekem egy nagyon kedves kis ismerősőm ott megpróbálok tőle informálódni a műsor után. Bernáthné Zsóka

Válasz

ikotin bela üzente 9 éve

Sajnálattal olvasom a történteket--nálunk Vajdaságban ezt már régóta próbáljuk megszokni...de bizony fáj.
Talán egyszer még megbecsülik, hogy szivünket tárjuk-tárnánk az emberek elé...
Üdv mindenkinek: Inci!!!!

Válasz

Smidéliusz Éva üzente 9 éve

Kedves Magdolna és mindannyiotok itt a klubban !


Nagyon jól sikerült műsort adtunk Erdélyben,igaz,hogy belépőt kellett fizetni az odalátogatóknak , közönségnek,pedig mi csak tiszta szívből ,szeretetből énekeltünk,nem kaptunk tiszteletdíjat,viszont annál nagyobb elismerését a műfajnak,/nóta,népdal/és az egyszerű nép szeretetét.Kiváló zenekar kísért bennünket Dósa Béla az ottani néptáncegyüttes vezető prímása a zenészeivel.Bányai Marci barátom remek szervezése volt ez a két fellépés,előre kitéve mindenhol a sok plakát,mely ezeket az előadásokat hírdette.Több újságban is megjelent a program,az időjárás is kedvezett.Valószínű,hogy az igen szegényes körülmények között élő egyszerű lakosság nem engedhette meg magának ezt a kikapcsolódást.Az elmúlt években az ingyenes programokra teltházas ,pótszékes nótaműsort sikerült ezen csapatnak magamögött tudni.
Akik ott voltunk,boldogan ,élményekben gazdagon tértünk haza,tudván,hogy az ottani fiatalok is szeretik,éneklik a magyarnótákat,erdélyi dalokat,általam énekelt népdalaikat.Kapcsolatot tartok Dósa Bélával,a HONLAPOM INTERJÚ oldalán a harmadik rádiós beszélgetés közben hallható,hogy telefonon hívtuk Erdélyt,Dósa Béla nekünk hegedült a rádióba,sikerült megszerveznem a muzsikálását és a vele folytatott beszélgetést.Talán ennyit tudok hozzáfűzni a talált oldalhoz,az említett interjút érdemes meghallgatni.Szeretettel,nótás jókedvvel : Smidéliusz Éva

Válasz

Ez történt a közösségben:

Varga Zoltánné Marika 20 órája új videót töltött fel:

Varga Zoltánné Marika 20 órája új videót töltött fel:

Varga Zoltánné Marika 22 órája új videót töltött fel:

Varga Zoltánné Marika 1 napja új videót töltött fel:

Sánta Béla 1 napja új videót töltött fel:

Varga Zoltánné Marika 4 napja új videót töltött fel:

Varga Zoltánné Marika 4 napja új videót töltött fel:

Sánta Béla 5 napja új videót töltött fel:

Gál Éva írta 5 napja a(z) Gaál Gabriella: Visszanézek életemre videóhoz:

Kedves Marika Ha van rá mód szeretném kérni Gaál ...

Varga Zoltánné Marika 5 napja új videót töltött fel:

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu