Magyarnóta: Cikk lehetőség egy magyarnóta kiadványba,

Szeretettel köszöntelek a MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA közösségi oldal

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 9255 fő
 • Képek - 5370 db
 • Videók - 10202 db
 • Blogbejegyzések - 2157 db
 • Fórumtémák - 56 db
 • Linkek - 342 db

Üdvözlettel,
Varga Zoltánné Marika
MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA közösségi oldal

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 9255 fő
 • Képek - 5370 db
 • Videók - 10202 db
 • Blogbejegyzések - 2157 db
 • Fórumtémák - 56 db
 • Linkek - 342 db

Üdvözlettel,
Varga Zoltánné Marika
MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA közösségi oldal

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 9255 fő
 • Képek - 5370 db
 • Videók - 10202 db
 • Blogbejegyzések - 2157 db
 • Fórumtémák - 56 db
 • Linkek - 342 db

Üdvözlettel,
Varga Zoltánné Marika
MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA közösségi oldal

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 9255 fő
 • Képek - 5370 db
 • Videók - 10202 db
 • Blogbejegyzések - 2157 db
 • Fórumtémák - 56 db
 • Linkek - 342 db

Üdvözlettel,
Varga Zoltánné Marika
MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

 Kedves klubtagok. Lehetőséget kaptunk, hogy a magyarnóta klub munkájáról egy nótás kiadványban cikket jelentessünk meg A Nóta Klub beindítása, működtetése, tevékenységek, a tagokról a magyar nóta helyzetéről stb.

 

Mivel a cikket le kell adnom csütörtök estig, a cikk alatti hozzászólásokban írjátok meg mi mindent szeretnétek, ha megjelenne az ujságban a magyarnóta jelenlegi helyzetéről stb.

Folyt.: Köszönöm azokat az üzeneteket , amelyekkel jeleztétek, hogy mi mindenről lehetre írni.

Íme a cikk, melyet elküldtem, igaz még semmilyen választ nem kaptam, de mivel egyfajta összegezése is ez a cikk a magyarnóta klub eddigi életének felteszen ide az oldalra........................................

(Dióhéjban a klubunk megalakulásának története kissé hosszúra sikeredett, mivel nem tudom milyen hosszú cikkre gondoltál természetesen  az ujság méreteihez igazíthatod.

Kérdés

Mi adta az ötletet egy internetes magyarnóta klub létrehozásához?

Nóta Klub beindítása, működtetése, tevékenysége, tagok a magyar nóta helyzete)

.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Ha arra gondolt, hogy mint valamiféle isteni szikraként kipattanó ötlet jelent meg....dehogy.   Mindössze a gyerekkoromban hallott magyar nótákat szerettem volna újrahallgatni. Az internetes keresgélés közben rájöttem, hogy nincs egységes nótagyűjtemény, a weboldalak általában saját repertoárt tartalmaznak, és az interneten nincs rendszerezve semmi, ha megtalálom a videót, meg kell keresni hozzá a szöveget, a nóta szerzőjét, szövegíróját és némi ismeretanyagot, ezeket külön oldalakról lehetett összehozni...

A Network közösségi oldalon van egy  lehetőség,  klubok formájában tudástárat lehet kialakítani. Eredetileg az általam ismert, majd félig elfelejtett nótákat kezdtem el feltölteni.  A klub nevét a benne összegyűjtött anyag adta. Magyarnóta-Klub.  A semmiből gombaként nőtte ki magát a nótakedvelő klubtagok, a nótaénekesek segítségével 3 éve már, persze nem a jelenlegi formájában. Rátaláltak a magyar nótára kiéhezettek a társadalom minden rétegéből, egyszerű nótakedvelők, orvosok, költők, nótaszövegírók, idősek, fiatalok, és jöttek az előadók is határon belülről és határon kívülről. Egy a közös jellemző bennük, hogy szeretik a műfajt és valamennyien azt szeretnék, hogy újra elfoglalhassa méltó helyét a kulturális zenei élet ranglétráján.

Azt mondhatom, hogy a klubot a felfedezők hozták létre azzal, hogy beléptek, véleményeztek, jelezték az áldatlan állapotokat. Tulajdonképpen ekkor szembesültem a magyarnóta jelenleg is fennálló méltatlan helyzetével.

A klub eleinte azt a célt szolgálta, hogy a nótaszerető emberek kedvükre tölthessenek le nótafelvételeket, ország-világ előtt bemutatkozhassanak közönség előtt, a nem hivatásos, amatőr énekesek is. Az ismerkedésre, közös érdeklődés alapján kezdeményezhető barátkozásokra alkalmas fórum időközben olyan hiánypótló, interaktív médiafelületté nőtte ki magát, amely alkalmat teremt különféle szakmai nézetek, vélemények megbeszélésének és ütköztetésének, hiszen időközben a szakma néhány jelentős képviselője is bekapcsolódott a fórumozásba.
A klubéletbe bekapcsolódó személyek a magyar nóta kortárs és máshol nem, vagy elsőként itt meghallgatható különleges muzeális felvételeinek hallgatása mellett sokszor tabutémákat feszegető parázs vitákba szólhatnak bele: az emberek az interneten könnyebben vállalják fel konfliktusaikat, mint négyszemközt.
Sokan elsőként e helyről értesülhetnek nótás rendezvényekről, vagy megnézhetik és véleményezhetik az ott készült videofelvételeket. Ezek jelentik azt a hozzáadott értéket, amelyet a Magyarnóta-Klub más internetes fórumokkal, a máshol feltöltött tartalmakkal összehasonlításban megjelenít..A klub hiánypótló szerepet tölt be. A magyar nóták hallgatási lehetőségét biztosítjuk, amatőr előadók és hivatásos művészek bemutatkozására is van lehetőség. Összegyűjtjük az amatőr  videókon megörökített dalokat, vagy a profin megszólaltatott hegedű zokogó hangját, amitől a szemekből a könny kicsordul, és azokat is, amelyeknek hallatán a lélek rezdülése mosolyt varázsol az arcokra. Olyan formában hasznos ez a klub, hogy szinte mindent pótol, ami már az egykori Petőfi Rádióban nem hallható. Gondolok itt a rendezvények időpontjainak közlésére, sok szép régi nóta felkerül az oldalra, sőt új nóták feltöltésére is van lehetőség. Nézettségében és hallhatóságában országosan és azon túl használható, ha valaki fizeti az internetet. Itt láthatja és olvashatja a klubtag és erre látogató a feltöltött dalokat, nem csak hallja.

Véleményezni lehet, és a tagok sok fórumtémába bekapcsolódhatnak.

A műfajnak megfelelő zenei írásokat olvashatunk, megismerhetjük a régi szerzőket, előadókat, sőt lehetőség van a jelenlegiek bemutatkozására, arról nem is beszélve, hogy közösségkovácsoló szerepet tőlt be a klub, azonos érdeklődésű embereket hoz közel egymáshoz, barátságok szövődnek.

Már három alkalommal  személyes találkozókra is sor került. Valamennyien felejthetetlen emlékekről számolnak be a weboldalunkon.

Fontos kommunikációs szerepet töltünk be még akkor is, ha nem tagadható ellenszenvek is kiütköznek. Hazudnánk, ha azt állítanánk, hogy  minden napfényes ebben a klubban, a gőg és egymás kollegiális tiszteletének hiánya, veszekedések is napirenden voltak. Még etikai kódexben is rögzíteni kellett a helyes kommentálást és a klub alapszabályait.

Az irigység szülte véleményeket le kell vetkőzni, mellőzni kell a rosszindulatú piszkálódásokat. Amikor a klaviatúrán a karaktereket pötyögtetjük, ujjainkat alá kell rendelni azon cél elérésének, hogy a klubban folyó műhelymunka eredményes legyen... El kell felejtenünk a személyeskedő, sértő megjegyzéseket.

A moderátorok áldozatos kitartása, a renitenskedő tagok belátása meghozta az eredményt; már elfogadható stílusban lehet építő jellegű kritikákat és kommenteket olvasni.

Jó, hogy határon túli tagok is élvezhetik ezt a magyar lelkületű embereknek szóló oldalt.

Mi vezettük be, hogy a videók alatt jelenjenek meg a nótaszövegek nótaszövegírókkal és zeneszerzők neveivel, mert ők épp úgy hozzátartoznak a nótához, mint az előadók, míg egy versről mindig tudjuk ki írta, ezt egy magyar nótáról nem állíthatjuk ilyen magabiztosan.
Megtalálhatók a nóta jelenlegi hírnökei mellett, a régmúlt idők utánozhatatlan művészei, gyöngyszemeket válogatunk a műdalaink ékköveiből. Nótabarátok találkozóhelyévé váltunk  A felmerülő, a műfajjal kapcsolatos problémákat is itt vitatjuk meg.

A klubban magyar nótára hangoltan minden hírt feltöltünk. Híres szerzők énekelnek nótatörténeti sorozatunkban, a magyar nóta és a cigányzene válságjelenségeinek okát  elemezzük.

Nótás életutakkal ismerkedhetünk meg.

Konferenciákról hozunk híreket, riportokat töltünk fel.

Nótás rendezvényekről tájékoztatjuk a tagokat és nyugodt lélekkel elmondhatom, hogy ez az egyetlen hely az interneten, ahol szinte minden ilyen rendezvényről összejönnek az értesítések.

Nótaklubok megalakulásáról, elismerésekről, díjakról, találkozókról és versenyekről számolunk be.
Hivatalos bejegyzésre vár az ÖMNE, a Magyarnóta-Klub tagjainak sorából induló szervezetünk, melynek - mint legtöbb nótakörünknek és klubunknak - az a célkitűzése, hogy újra erőt adjon, ápolja, művelje, és az utókornak továbbadja azt a műfajt, amit felső erők, még nagyobb felső vezetéstől kapott utasításra feledtetni, illetve száműzni akartak a kulturális műfajok sorából.

Levelet és egyenként sok-sok e-mailt küldtünk a Magyar Rádiónak címezve, kérve őket, hogy a rádióban állítsák vissza újra a száműzött magyarnóta-műfajt. Írtunk a rádió kuratóriumának, hogy az évekkel ezelőtt, méltánytalanul mellőzött nótaműsorokat hallhassuk ismét az országos lefedettséget biztosító MR1, vagy MR2 műsorában, mert a kulturális értékeink bemutatását célzó műsorokból hiányoljuk a magyar nóta, a népdalok, valamint a cigányzenekarok értékeinek bemutatását. Hagyományunk ékkövei ezek a szívnek és léleknek írt, a magyar ember öröméről, bánatáról, szerelméről, elmúlásról szóló nóták, amelyek már teljesen ki vannak szorítva a rádióból, tv-ből amióta a pénz dominál, és a kultúrát is elárasztotta a külföldi szemét.

A magyar közszolgálati rádiók, médiaszervezetek tudatosan hozzájárulhatnak a magyar identitásért elkezdett harc sikeréért, többek között a leghazafiasabb kultúrműfajnak, azaz a magyar nótánknak honfitársainkhoz való eljuttatásával. E nemes feladat teljesítését ki mástól várhatnánk el, ha nem a hazai médiától. Magyar adófizető állampolgárként a hazai médiától szeretnénk megkapni azt, amit a szomszédos államok médiumai biztosítanak az ott élő kisebbségi magyarok számára.Tájékoztatnám azon kezdeményezésünkről, hogy  a parlament által kinevezett, a hungarikumtörvény szaktanácsosainak vezetőjével előrehaladott tárgyalásaink vannak a műfaj hungarikumnak számító kulturális értékké nyilváníttatása terén.

A magyar nóta műfajának legszebb darabjai nagyon magas igényt támasztanak hangi adottságok és muzikalitás tekintetében, és ritka dolog, ha a műfajhoz megfelelő stílusérzékkel rendelkezik az előadó. Igazi kuriózumnak számít, ha valaki mind a három kritériumnak megfelel, mert a magyar nótákat nem elég a kotta szerint elénekelni, nem elég, ha valakinek szép a hangja, a nótát szívvel és lélekkel kell előadni, életet kell belevinni.

Akkor jó egy előadó által megszólaltatott nóta, ha borsózik az ember bőre, mikor hallja, önkéntelenül is mosoly jelenik meg az arcon..

Szomorú időket élnek napjainkban ezek a híres, gyönyörű nóták. Kitiltották a médiából, először a televízióból, aztán a rádióból, pedig ezek a nóták méltán megérdemlik, hogy minden magyar legszebb emlékei között őrizze őket, ápolja, és továbbadja a jövő nemzedékének.
Véleményem szerint a lehetőségek hiánya sem kedvez a magyar nótának. Az a körülmény, hogy nem egyenlő eséllyel kezelik más zenei műfajok mellett, nincsenek pályázati lehetőségek a műfaj számára, de hiányzik a műfaj iránti feltétlen alázat is.

A magyar nóta ma olyan műfaj, melynek előadását, nyilvánosság előtti bemutatását nem korlátozza szigorú szakmai minősítési rendszer. Hozzá kellene rendelni egy szigorú szakmai minősítési követelményrendszert. Szükség lenne a szakmai követelményrendszer bevezetésére, a nótaénekesi szakma feltételeinek, működési engedélyeinek újratárgyalására és szabályozására a megfelelő intézményi feltételek kialakításával egyidejűleg.  A magyar nótát olyan megkülönböztetésre, kiemelésre méltó nemzeti értékké kell emelni, amely belföldön és külföldön egyaránt bizonyítja a magyar nemzeti örökséghez történő tartozását.

Az általam vezetett Magyarnóta-Klubnak a mai napon 7502 tagjai van, és kivétel nélkül valljuk, hogy a népzenének, a magyar nótának és az azt kísérő cigányzenének jelen kell lennie napjaink zenei életében, a médiában, mert ezek adják a hagyományos magyar zenei és kulturális életünk sava-borsát.

Amikor megkérdeztem mindenki által tisztelt "Nótáspapánkat" (akit a 6 éves unokája nevezett így el), mit szeretne, hogy feltétlenül megjelenjen a rólunk írt cikkben, a következőket válaszolta:

Megpróbálták eltaposni, a szívünkből kitörölni a nótát.
Kizárták azt mindenhonnan, de a nóta kiállta a próbát.
Ha megszólal a hegedű, kíséri a cimbalom és brácsa,
azt dalolják a galambok, velük zúgják a harangok, hogy
ÉL A MAGYAR NÓTA!


Internetes magyarnóta-klubunkban hallható a nóta gyűjteményünk  galériákba csoportosított 3910 videó,
látható 2294 db feltöltött kép, 1353 blogbejegyzés,  240 link és 85 fórumtéma, szavazási lehetőség  http://magyarnota.network.hu/   link alatt működik ingyenesen, a Network közösségi hálózaton belül.

 

 

 

 

 

A cikk készült 2012. február 23.

Kovács Mária Magdolna

Címkék: cikk lehetőség egy magyarnóta kiadványba

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Kedves Marika , engem úgy tájékoztatott Sülyi Károly úr telefonon amikor megkért a cikk megírására, hogy egy ujonnan megjelenő nótás kiadványról lesz szó,
A cikk elküldése után csak most tudtam meg Évikétől, hogy a cikk megjelent.. A kiadvány nevét még most sem tudom, de remélem Évike majd azt is ideírja. mivel ő olvasta a cikket.

Válasz

László Mária üzente 7 éve

Nagyon üdvözlendő és szép kezdeményezés, amit köszönünk! De az a bizonyos "egy magyarnóta kiadvány " Mit takar ??? Mi a neve, megnevezése a kiadványnak ??? Vagy elkerülte a figyelmemet, vagy hiányzik itt annak a ( napilap,? folyóirat ?, havilap ?, képesújság ?...stb)-nek a neve. LM

Válasz

Köszönöm Évike, hogy tájékoztattál a megjelenésről

Válasz

Smidéliusz Éva üzente 7 éve

Kedves Magdika !

Én magam olvastam a kiadványban soraidat Mesteremnél és jó érzés volt,hogy mindent beleírtál,amit mi is javasoltunk,hozzászóltunk a témához !

Köszönet érte,és munkásságodért !
Tisztelettel,Nótás jókedvvel : S.Éva

Válasz

Köszönöm szépen Béla a hozzászólásodat és az elismerő sorokat. klubvezető

Válasz

Sánta Béla üzente 7 éve

Kedves Magdika! A lehető legnagyobb elismerésemmel tudok adózni Neked a nótahelyzet minden zegzugára kiterjedő, és elemző, alapos tényfeltáró szakmai cikkedre, bemutatva a Magyarnóta Klub életén, és mindennapi tevékenységén keresztül. Igazi szakdolgozatként tudom értékelni ezt, a remélhetőleg mihamarabb megjelenő cikkedet, mert klubtevékenységünk minden szép és rossz oldalára, jó és kevésbé jó szokásainkra, profi és amatőr művésztagjaink csapatmunkáján alapuló összetartásunkra, elért és még elérendő eredményeinkre, célkitűzéseinkre rámutató írás ez a fogalmazvány Aki hiányos ismeretekkel rendelkezne a nóta helyzetéről és a megmentésére alakuló egyesületi és klubtevékenységek erőfeszítéseiről, az úgy érzem, hogy megvilágosultnak érezheti magát cikked elolvasása után, vagy ha mégsem, és még szeretne többet megtudni rólunk, az lépjen be az ismertetett linken keresztül a klubunkba és aktívan részt vállalhat nótás életünk mindennapjaiban.
Ez az írás, klubunk megfelelő irányítóját jellemzi és tükrözi munkásságának minősítését.
További szép sikereket kívánok a klub irányításához!
Nótabaráti tiszteletemmel és elismerésemmel: Sánta Béla -klubtag

Válasz

Ez történt a közösségben:

Varga Zoltánné Marika 45 perce új videót töltött fel:

Sánta Béla írta 7 órája a(z) Rózsa Béla : Elmentem én a doktorhoz videóhoz:

Heródek Sándorné együtt élt a humorral nótaszövegeiben. ...

Varga Zoltánné Marika 19 órája új videót töltött fel:

Varga Zoltánné Marika 1 napja új videót töltött fel:

Varga Zoltánné Marika 1 napja új videót töltött fel:

Varga Zoltánné Marika 1 napja új videót töltött fel:

Varga Zoltánné Marika 2 napja új videót töltött fel:

Varga Zoltánné Marika 2 napja új videót töltött fel:

Sánta Béla 2 napja új videót töltött fel:

Varga Zoltánné Marika 2 napja új videót töltött fel:

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu