Magyarnóta: 2012 évértékelő- 2013-ra előremutatás

Szeretettel köszöntelek a MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA közösségi oldal

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 9248 fő
 • Képek - 5370 db
 • Videók - 10070 db
 • Blogbejegyzések - 2157 db
 • Fórumtémák - 56 db
 • Linkek - 342 db

Üdvözlettel,
Varga Zoltánné Marika
MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA közösségi oldal

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 9248 fő
 • Képek - 5370 db
 • Videók - 10070 db
 • Blogbejegyzések - 2157 db
 • Fórumtémák - 56 db
 • Linkek - 342 db

Üdvözlettel,
Varga Zoltánné Marika
MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA közösségi oldal

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 9248 fő
 • Képek - 5370 db
 • Videók - 10070 db
 • Blogbejegyzések - 2157 db
 • Fórumtémák - 56 db
 • Linkek - 342 db

Üdvözlettel,
Varga Zoltánné Marika
MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA közösségi oldal

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 9248 fő
 • Képek - 5370 db
 • Videók - 10070 db
 • Blogbejegyzések - 2157 db
 • Fórumtémák - 56 db
 • Linkek - 342 db

Üdvözlettel,
Varga Zoltánné Marika
MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

network.hu

 

network.hu

 

network.hu

network.hu

 

network.hu

network.hu

 

 

 

network.hu

network.hu

network.hu

 

network.hu

 

network.hu

network.hu

 

network.hu

 

 

Elmúltak a békés karácsonyi napok, máris nyakunkon ült Szilveszter 2012.

network.hu

BUÉK 2013. Az év utolsó napja, a bulik éjszakája és az ünneplések hajnala. Hagyományainknak megfelelően az óév búcsúztató és újév köszöntő remélem

network.hu

mindenkinek hibátlan hangulatban telt, a fáradalmakat kipihenték, a másnaposság tüneteit a súlyosság fokától függően ki ki  igy vagy úgy, de valamiképp átvészelte, kezdődhet az életünk hátralévő része.

network.hu

Nótás barátaim ami még visszavan nem érdemes egy cseppet sem komolyan venni, mert akárhogy is vesszük még úgysem sikerült senkinek  túlélnie az utolsó napot.

Lelkigyakorlatként mosolyt kérek és énekeljünk nótát reggelire,  vacsorára,  a jó ebédhez pedig már amúgy is szól a szép magyarnóta .

Minden adott tehát ahhoz, hogy még én se tudjam  holmi száraz statisztikai adatokkal senki nótáskedvét elvenni .

Ime néhány adat 2012 év végéről:

 

 • 8049 tag
 • network.hu

  4538 video, 3218 kép, 271 link, 76 fórumtéma, 1451 blogbejegyzés
 • Napi látogatottsági mutató 1500 és 3000 fő között mozog. 
 • a hozzászólások száma nem tükrözik a látogatottsági mutatókat.

   

  A karácsony a remény beteljesülésének ünnepe.  Istenhívők és vallástalanok ilyenkor hasonlóképpen átérezhetik a hitet és átélhetik az élményt, hogy a sötétséget bizonyosan felváltja a fény.

  network.hu

  A remény lángocskái nem hiába égtek a nótakedvelők lelkében. A lángocskák  megvilágosították a felelős beosztásban levők elméjét és a

  2012-es év télapója teljesítette a nótakedvelők régi óhaját, hogy a rádióban szóljon úra magyarnóta. A 2013-as évben az RTL klub pedig jó ebédhez szól a műsorral kedveskedik nótakedvelő nézőinek.

  2013-as év a nótaolimpia éve lesz Május 1-i határidővel dalszerzők versenyezhetnek a legszebb magyarnóta címért.

  network.hu

   

  network.hu

  A neten továbbra is eredményesen lehet alátámasztani a nótáért folytatott küzdelmet: A lehető legtöbb  eseményről jelenjen meg hír a klubban is, mert így ha egy helyen egymás után adunk hírt magyarnótás "megmozdulásokról" sokkal többnek tűnik. Ha visszagondolok a négy  évvel ezelőtti eseményekre meg kell hogy állapítsam szaporodnak a nótás rendezvények, ami nagyon jó és kellenek is ahhoz, hogy újra tudatosuljon a nóta nem fog kiveszni, mert vannak elvhivatott követői. Ezért fontos, hogy minnél nagyobb létszámmal legyünk a klubban jelen, minnél aktivabbak legyünk és a klub arculata minnél szinvonalasabb legyen. Tükrözze azt, hogy nagyon sokan szeretjük a nótát, nagyon sokan művelik és nagyon sokan hajlandóak tenni is érte.

  Az egész éves munkáját köszönöm a moderátoroknak, a feltöltőknek, a videókészítőknek, a fotósoknak a tagoknak a kommenteket és mindenki megértését a munkaidő beosztásom miatti elcsúszások miatt.  Az uj év számomra is új életformát hozott, amelyet hatékonyabban tudok a klubvezetésére fordítani.network.hu

  Mi a véleményük  arról, hogy következő lépésként egy olyan nótaszinház működésért induljon meg a kampány, ahol a magyarnótáé lenne a főszerep. A témában szavazás is indul, kommenteket pedig ez alatt a cikk alatt írjunk.

   

   

   

   

  network.hu

   Álmodjál egy boldog évről

  network.hu

   

   

  network.hu2013-ban

   

  network.hu

   

   

   

  network.hu

   

   

   

   

  "Jövőt építeni, csak a múlt megbecsülésén keresztül lehet"

  Legyen Széchenyi István híres mondása a klubunk mottója 2013-ban.  .-.

  "A Földet nem nagyszüleinktől örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsönbe, majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyó vizét, kifogja az utolsó halat is, akkor rádöbben, hogy a pénzt nem lehet megenni" (Seattle indián törzsfőnök beszédéből)

  Ez a navaho közmondás amerika felfedezése előtti időkből, amely jelmondattá alakult át, igaz a kultúra ápolásának, a nótaörökség továbbadásának tekintetében is, a nótáinkat is unokáinktól kaptuk kölcsönbe. jövőnk öröksége a mi kezünkben van.

  A magyarnóta egy a sok zenei irányzat közül. Gyorsan változó világunk társadalmi és gazdasági problémáink nehéz kérdések elé állítják azokat akiknek szívügyük a magyarnóta és hisznek a hagyomány megtartó erejében.

  Örökségünk megőrzése rendkivül fontos, mert a nyugati civilizáció kezdeményezésére világszintű egységesedési folyamat zajlik életünk számos területén. A hagyományos kultúra felejtődik, művelői kihalnak, felbecsülhetetlen érték veszik el ha nem teszünk megmaradása érdekében.

  Nem hagyhatjuk, hogy nyomtalanul eltünjék a jelen nemzedékeket a múltjukhoz kötő kapocs. E cél érdekében teszik dolgukat határainkon belül és túl a műfaj katonái, kiki a saját eszközeivel.

  A nóta ápolását nem földies kitüntetésekért, rangokért kell vállalnunk, hanem alázattal tiszteletből és szeretetből. Vannak akik szívesen viselnek magukon kitüntetéseket, szobájuk falát teleaggasztják oklevelekkel, a lelkük mégis üres marad a nóta iránt, mert önös érdekből cselekszenek.

  Pár gondolat ezért régóta foglalkoztat és bánt engemet, nos nem az, hogy ágyban párnák közt lehelem-e ki lelkemet, hanem olyanok amelyek kapcsolatban vannak ezzel a zenei irányzattal.

  .

  - Az utóbbi időkben folyamatosan nyesegetett jogaink és egyéb események boritékolt következményeként az emberekben felütötte magát a kilátástalanság a közöny, a beletörődömség . - így van ez a klubunkban is hacsak a véleménynyilvánításokra és azokra való reakciókra gondolok .

  .

  - a magyarnóta nem szerepel funkciójának, esztétikai minőségének megfelelő súllyal az oktatási rendszerben, nem ismeri és nem él vele a társadalom egésze, nem vált a nemzet általánosan elismert összetartó kultúrájává, erejévé.

  .

  - érdemes volt-e a minden bizonnyal finanszirozási gondok elé néző és még talán szakemberhiánnyal is küszködve a regionális adókat a magyarnóta szolgálatába állítani.?

  A piac az erő és a pénz oldaláról szervezett. Az emberi és anyagi erők központosítva vannak, a források felülről jövő döntéshozatallal kerülnek leosztásra. Reméljük lesz elegendő pénz a most kiharcolt Dankó Rádióra is

  .

  - Előadóink tisztázatlan szabályú versenyhelyzetekbe kényszerülnek.......... magyarnóta versenyeken egy nem létező szabályrendszer alapján zsűri hivatott arra, hogy összehasonlítsa az oly sok problémát magukban hordozó versenyek résztvevőit.

  Azok a keserű szájizzel megirt vélemények jutatták ezt eszembe, amelyek megjelennek egy-egy verseny után tükrözve a résztvevők elégedetlenségét.

  A jövőre nézve a legjelentősebb feladat

  .

  - Rengeteg tennivaló van a nótához viszonyulás terén.Tevékenységünkkel az eseményekre fel kell hívni a nagyközönség figyelmét, akár uj cd, dvd megjelenésről, akár konferenciáról kiállitásról előadóestek, emlékestek, bemutatkozóestek, találkozások fesztiválokon való részvételek szervezéséről van szó.

  2013-ban megrendezésre kerül a 7. nótaolimpia.

  -Nótaszinház  igényének felmérése

  - A tudás továbbadása, lehetőleg ne pénzbeli haszon reményében, hanem nemzeti szeretetből és természetesnek tűnő kötelességünknek érezve. történjen.

  - A magyarnóta ápolása XXl. századi eszközökkel.

  A hangzó anyagok digitalizálása rendszerezett adatbázisokban és ezek internetes közzététele. Ez a leghatékonyabb abban, hogy e csodálatos gazdagság az érdeklődőkhöz eljusson..

  .

  - a tanítási módszerformák, tematikák ujragondolása, a hagyományos szokásrend megismertetése és a mai jelen kultúrába való beépitése

  . .

  - Az internetes világot a magyarnóta szolgálatában kell állítani A net adta lehetőségeket kihasználva a magyarnóta népszerűsítésére, megismertetésére az internetet igénybe kell venni továbbra is.

  hívjuk fel ismerőseink figyelmét a neten működő magyarnótás web oldalakra.

  ..

  -Állásfoglalásainkat, nyilatkozatainkat, reakcióinkat úgy kell ütköztetni, hogy azokból építő, előremutatás szülessen.

  Én ezen gondolatok jegyében fogom a Népies műdalok, magyarnóták web oldalt

  http://nepiesmudalokmagyarnotak.network.hu/

  és a magyarnóta klubot

  http://magyarnota.network.hu/

  2013-ban is a nótakedvelők szolgálatába állítani.

  minden nótakedvelő szent kötelessége tenni azért, az uj esztendőben, hogy azok száma jelentősen csökkenjen akik eddig nem ismerték és emiatt a nótát nem kedvelték

  Nótabaráti szeretettel és tisztelettel kívánok eredményes sikeres évet minden nótakedvelőnek, magyarnótaelőadónak, rendezvényszervezőnek, nótaszerzőnek és magyarnótát népszerűsítő médiának, a 2013-as esztendőben.

  Nótaszótól legyen hangos minden nap 2013-ban.

  2013. január 01. kovács Mária Magdolna

  Címkék: 2012 évértékelő- 2013-ra előremutatás

   

  Kommentáld!

  Ez egy válasz üzenetére.

  mégsem

  Hozzászólások

  Némethné Kovács Magda üzente 6 éve

  Köszönöm Kedves Klubvezető Társam! Kedves vagy. Jó hozzátok tartozni. Magda

  Válasz

  Kedves Magdika Az ne merüljön fel kérdésként Benned, hogy érdemes-e fenntartani a Nótakedvelők klubját. ez nem lehet kérdés. Persze, hogy érdemes és kell is.
  Amit Te tudsz Magdika azt én nem tudom, tehát nagyszerüen kiegészítjük egymást. amit mi megcsinálunk arra Neked nem kell figyelmet fordítanod, amilyen irányba Te viszed a klubot arra nekünk nem kell időt fordítani. Olyan hatalmas ez a nótakincs, hogy csak úgy tudjuk a neten áttekinthetően a nótakedvelők és még a nótát nem kedvelők, de már érdeklődők szolgálatába állítani, ha mindenki hozzáteszi azt amit tud..
  kv.

  Válasz

  Némethné Kovács Magda üzente 6 éve

  Drága Magdikák! Én is szeretnék köszönetet mondani áldozatos, egész éves munkátokért, ami nem mindig könnyű feladat. Néha el is gondolkodom azon, hogy érdemes-e a nagy klub mellett a Nótakedvelők klubját fenntartani, mert hiszen a nagy " testvér" tagjaiból kerül ki szinte az én általam vezetett klub tagsága is. Azért úgy gondolom hogy igen, mert szeretném egy kicsit jobban mozgósítani az embereket, hogy bátran adják közre saját szerzeményeiket, vagy saját dalos felvételeiket, akkor is, ha nem képzett énekesek és szerzők, mert a régi dalok közül sem mindet vette szárnyára az ismertség, hanem kiválasztódtak azok, amik az embereknek közel kerültek a szívéhez.
  Szeretném ilyen irányban szélesíteni a palettát, meg a ma már szinte mindenhol megtalálható dalos csoportok videóit összegyűjteni.
  Munkátokhoz továbbra is jó egészséget kívánok, Magda

  Válasz

  Molnár Magdolna üzente 6 éve

  Kedves Klubvezető Magdika!

  Köszönöm a statisztika közlését, melyhez elsősorban Neked gratulálok, további ilyen szép sikereket kívánok!

  Nótás barátsággal: Magdi

  Válasz

  Tegnapelőtti látogatottság
  Nyitólap Képek Videók Blog Fórum Egyéb Összesen
  2712 279 585 458 23 215 4272

  Válasz

  köszönöm Béla a hozzászólásodat. Elindítottam a szavazást a nótaszinház ügyében. Alkalom adtán adjátok le a szavazatokat. hogy rátekintést nyerjünk a nótakedvelők táborában van-e igény a Nótaszinházra. kv.

  Válasz

  Sánta Béla üzente 6 éve

  Elnézést, de a gép önállósította magát, mielőtt befejezhettem volna a cikket!
  - Kedves Magdika! Bízva az ötleted sikeres megvalósításában, Neked és nótabarátaimnak is sikeres, Boldog Új Évet kívánok!
  Magdikának és segítő moderátorainak köszönöm az eredményes, színvonalas irányítást, klubtársaimnak pedig az egészéves közreműködést, hogy hozzászólásikkal, feltöltéseikkel, és egyéb munkájukkal színesebbé, hangulatosabbá tették a Magyarnóta Klub nívóját!
  További szép sikereket!
  Sánta Béla

  Válasz

  Sánta Béla üzente 6 éve

  Kedves Magdika!
  Nagyon szép és tartalmas, lényegre törő módon mutattad be az elmúlt időszak, Magyarnóta Klub történéseit. Egészen biztos vagyok benne, hogy az általad irányított klubmunkánknak is jelentős része volt abban a sikerben, hogy "Megszólalt" a Dankó rádió, és az RTL-Klub is hasonló műsorral akar kedveskedni a nótakedvelők táborának. Ahogy írtad is, gombamódra szaporodtak az országos sikerre és hírnévre szert tett nótás rendezvények, és az ilyen sok kicsi morzsa egészéből kerekedett ki a "házikenyér".
  Ha továbbra is ilyen összetartó szeretettel fogunk össze drága nótaműfajunkért, akkor nincs az a hatalom és erő, ami véglegesen elvehetné tőlünk magyaroktól, ezt a drága kultúrműfajt.
  A magyarnóta-színház megvalósításának gondolatát nagyon jó ötletnek tartom, és bevallom, hogy már én is gondolkodtam rajta. Egységben az erő, és arra biztatom én is kedves nótabarátainkat, hogy ötleteikkel, elképzeléseikkel segítsék megvalósítani, életre kelteni, MAGYARNÓTA-SZÍNHÁZUNKAT, mert biztos vagyok a sikerében, népszerűségében!
  Kedves Magdika! Bízva az ötleted

  Válasz

  Ez történt a közösségben:

  Varga Zoltánné Marika 23 órája új videót töltött fel:

  Varga Zoltánné Marika 23 órája új videót töltött fel:

  Varga Zoltánné Marika 2 napja új videót töltött fel:

  Varga Zoltánné Marika 2 napja új videót töltött fel:

  Varga Zoltánné Marika 2 napja új videót töltött fel:

  Varga Zoltánné Marika 3 napja új videót töltött fel:

  Gál Ede írta 3 napja a(z) Sebő Miklós: Olyan volt a te szerelmed videóhoz:

  Olyan Kisibolyak, gyongyviragok izu nota, jo szoveg, szep, tiszta...

  Varga Zoltánné Marika 3 napja új videót töltött fel:

  Varga Zoltánné Marika 4 napja új videót töltött fel:

  Varga Zoltánné Marika 4 napja új videót töltött fel:

  Szólj hozzá te is!

  Impresszum
  Network.hu Kft.

  E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu