Smidéliusz Éva üzente 14 éve

Kedves Péter!

Örülök,hogy ilyen szép felvételeket hallgathatunk!

Üdv.: Smidéliusz Éva

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 14 éve

Kedves Éva!
Barabás Sándor minden rádiós népdal- és virágének-felvételére pozitív a reakcióim, mert élmény hallgatni a magas szakmai színvonalú előadásokat. Legutóbb a 80-as években lehetett hallgatni, azóta az ismert, általam is leírt okok miatt nem. A rádióban a 80-as éveking magas szakmai színvonalú munka folyt, az 50-es évektől a népdalfeldolgozások, nóták, népdalok, cigánydalok legszebb felvételei készültek ott, és már több évtizede el vannak zárva, nem hallgathatók. Ezek állnak hozzám legközelebb, Madarász, Gaál, Bojtor, Apollónia, Béres Ferenc, Török Erzsi , Madaras Gábor és Kerekes-Tóth Erzsébet kiemelkedő színvonalú felvételei Kozák Gábor József , Boross Lajos, Lakatos Sándor, Berki László, Bobe Gáspár Ernő, Mészáros Tivadar, Járóka Sándor, Szalai Anti, Toki Horváth Gyula, Albert István cigányzenekarával, Grabócz Miklós, Végvári Rezső, Daróczi Bárdos Tamás, Gyulyás László, Györe Zoltán, Vujicsics Tihamér feldolgozásai. Barabás Sándor egyik az utolsók közül, akikkel ilyen szakmai minőségű felvételek készültek. Valójában a Népdal Klubban lenne helyük, de remélem, itt sem zavarnak senkit.

Üdv.
Kovács Péter

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 14 éve

Lélekmelengető, kiváló felvétel, remek zenekari kísérettel. A művész úrnak jobbulást kívánok és azt, hogy legyen még zenekar, aki így kíséri.

Válasz

Barabás Sándor üzente 14 éve

Köszönöm,hogy ilyen sokan szeretik és meghallgatták e népdalokat!

Válasz

rung gyorgy üzente 14 éve

NAGYON SZÉP NÉPDALOK,KÖSZÖNÖM HOGY MEG HALLGATHATTAM.

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 14 éve

Hát erről van szó. Hogy 20 éve ezeket a rádiós felvételeket nem lehet hallani. A nemrég elhunyt Gaál Gabriellának a népdal- és cigánynóta-felvételeit meg már vagy 25-30 éve nem lehet.

Válasz

bíróné ica üzente 14 éve

Nem hallotam ezeket a notákat legaláb húsz éve nagyon jóleset hallani köszönöm !!!!!!

Válasz

Barabás Sándor üzente 14 éve

Köszönöm szépen!

Válasz

Bordás Cecília üzente 14 éve

Kedves Sandor!
Annyira szepek ezek a nepdalok amiket feltölt.Remelem,hogy meg sok hasonloval gazdagitja a klub galeriajat.Szepen,lagyan,erzelemmel adja elö valamennyit.
Köszönöm magam es az egesz klub neveben!Ezek valodi kincsek!

Válasz

Barabás Sándor üzente 14 éve

Köszönöm! Kedvesek vagytok!

Válasz

Smidéliusz Éva üzente 14 éve

Kedves Péter !

Nagyon tudom értékelni pozitív hozzászólását,hisz én is így vélekedem.Ismerek még olyan zenészeket,mint Toki Balogh Ernő Prímás/ a Kis Toki/ Rátonyi Pali cimbalmos,vagy Kalas Jancsi cimbalmos,Horváth Karcsi nagybőgős-nagy tisztelőjük vagyok,Sárközi Tibor csellós-gordonkás/Csili néven/Oláh Dezső klarinétos Harcsa Farkas Pisti brácsás mind kiváló még működő muzsikusok,kik a Rajkó fénykorából vannak köztünk,sokat tanulok tőlük,mert van mit.Ők még nagyon tudnak muzsikálni...Büszke vagyok rá,hogy Ők kísérik éneklésemet.Tiszteletem a többi,név szerint nem említett muzsikusnak!Üdv.:S.Éva

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 14 éve

Kedves Sándor!
Ragyogó, amit csinálsz, hozzám az a hangzás áll a legközelebb, amely a Magyar Rádióban az 50-es években Grabócz Miklós népdal- és cigánynóta-feldolgozásaival kezdődött, majd Végvári Rezsővel, Gulyás Lászlóval, Daróczi Bárdos Tamással, Vujicsics Tihamérral folytatódott. Az a baj ezekkel a népdalfeldolgozásokkal, hogy hakniba nem nagyon lehet vinni őket, mert a zenekar részéről felkészülést igényel, nem olyan egyszerűen kísérhető, mint a nóta. Zongorával, "mindenes" zenekarral meg egyáltalán nem kísérhetők. Ezért afféle műalkotások, amelyek nemigen reprodukálhatók. Az utóbbi évtizedekben a népdaléneklésnek ez a formája még a nótánál is mostohábbá vált. Pontosan azért, mert cigányzenekar kíséri és ez a hangzás a legelterjedtebb a Kárpát-medencében élő magyarok számára. Én meghallgatom néha Sebestyén Mártát is, de bocsánat a kifejezésért: ő "digitálisan" énekel (ez a kifejezés eléggé elterjedt már a népzenészek körében), és ezért is én inkább az eredeti adatközlőket szeretem hallgatni a Jagamas-, Kallós-, Bartók- és Vikár-féle gyűjtésből.
Remélem, hogy gyógyulásod tartós eredményt hoz és nemsokára ismét aktív szereplője leszel nótaműsoroknak!
Tisztelettel

Kovács Péter

Válasz

Smidéliusz Éva üzente 14 éve

Kedves Sánsor !

Én is mindig meghallgatom a felvételeidet,csodálom a népdalok szépségét előadásodban,ismerem is őket túlnyomórészt,magam is tanulom,énekelem a népdalokat.
Nagyon szépen énekeled mindegyiket!Megkísérlem,hogy nekem tán jobban is tetszik a népdaléneklésed,mint az egyéb,amiket az elmúlt öt évben hallottam tőled.Pedig azok is remek dalok,szép előadásodban.Lehet,hogy zeneileg nem tartasz szakmabelinek engem,hisz biztos még sokat kell tanulnom/főként,míg színpadra , vendéglátó területre hívnak/de civil hivatásomról tán nem vitatod/1987 óta betegágy mellett kezdtem a pályámat/teljes megértésem ,hogy egészséged mielőbbi színtentartása,esetleges gyógyulása értékrendem szerint nagyon fontos,kívánom,hogy sokáig bírj köztünk lenni,énekelni,lelked legyen örök fiatal!Nem idézném magam,de már írtam Neked,hogy ezeket a népdalfelvételeidet " titokban " ne bírd tartani.Köszönöm,hogy hallgathatom!
Reményt,erőt,Nótás - népdalos jókedvet kívánok tisztelettel : Smidéliusz Éva

Válasz

Barabás Sándor üzente 14 éve

Kedves Péter!
Örülök,hogy tetszik Neked amit csinálok. Ide a Klubba azért rakom fel ezeket a dalokat,hogy hátha több énekes társamnak kedvet csinálok a népdal énekléshez. Rajtad kívűl nemigen szólalnak meg. A közösségi oldalon ha megjelenik egy dalom ,gondoskodnak róla,hogy ne sokáig lehessen látni. Vagyis "leszorítják" az oldalról. A netlogon sokkal többen méltatják a népdal szépségét. Természetesen nem a szakmabeliek .Köszönöm Neked,hogy rendszeresen meghallgatod a dalaimat. Ez különösen jólesik egy olyan embernek aki már túl van negyven sugár kezelésen: Nagy tisztelettel és köszönettel:Barabás Sándor.

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 14 éve

Nahát! Újabb meglepetést szereztél. Sosem hallottam. Még hány ilyen felvételt tartogatsz?

Válasz