Balogh Imre üzente 14 éve
Kedves klubtársak! Kedves magyar nóta kedvelők! Hozzászólásom nem utolsó véleményra akar reagálni, hanem összegezve a kisvárdai verseny után lezajlott sok- sok önző véleményre, de nevek nélkül. Sajnos, betegségem miatt nem lehettem jelen, amit nagyon sajnálok. Teljesen megbízható információk után mondhatjuk, hogy egy jól megrendezett versenyen vehettek részt a jelentkezők. Tökéletes, szinte kimagasló zenekari kíséret volt mind a két napon. Sok-sok köszönet Kádár Zsuzsának, az áldozatos munkájáért. A versenyzők többsége jól érezte magát, a veseny magas szinvonalú volt, az ott lévő pzitív beállításu személyek ezt nyilatkozták. Mégis hiába minden igyekezet és munka, sokak szájából negatívum hangzik, és nemes versengésre a magyar nótára megint felleg borul! Mi történt megint? Az ami szokott lenni: kiöntöttük a gyereket a mosdóvízzel ! Sok negatív vélemény, ott nem lévő emberek véleményére levő ráduplázás és heccelés volt. Nem a verseny nagyságát és fontosságát nézte a véleményező, hanem egy résztvevő saját véleményét tették általánossá, sárba taposva ezzel a verseny óriási szerepét. Most amikor a magyar nóta a haló poraiból talán kezd éledni, letaposunk minden igykezetet, ami a fejlődést elősegítené. Összefogás kellene és ehelyett igyekszünk minden moldalról ezt megakadályozni. Hát ez a magyar virtus?
A versenyt nemzetközi részvétellel hírdették meg, nagyon helyesen, ahogyan a szegedi és a Nyilik a rózsa versenyek esetében is. Miért is hagynák ki a határon tul rekedt, de magyar nemzetiségü, magyarnyelvet beszélő és főleg magyar nótát éneklő társainkat.Régen is a határon tulról került a legtöbb neves magyar nóta énekes. Kár volt ebből a témából ilyen szinezetű politikát csinálni.
Jó volt hallani, hogy a poztívv gondolkodásuak hasznosnak, jónak értékelték ezt a megmérettetést és jól érezték magukat. Az énekes ugymond teljesítményét nem mindig a zsűri határozza meg, sokkal inkább a közönség. A közönség adja meg az igazi pontokat és még reklamálni sem lehet. Az igazi énekesnek nagyon fontos a kellő alázat, amellyel rendezni kell, ennek meg kell nyílvánulnia minden tekintetben. Történjen bármi, a magyar nóta maradjon szent mindenki előtt és így vegyen részt ilyen rendezvényeken.
Úgy érzem, hogy ezek a gondolatok tartoznak még a sok előzményhez. Üdvözlettel:Balogh Imre
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Az az érzésem, hogy helytelen következtetéseket kíván elfogadtatni azért, hogy a saját hangszeres kíséretét népszerűsítse a magyar nótához.
2010-ben a csárdást tánczenének nevezni komoly merészség, ha nem vakmerőség. A csárdás hagyományos magyar néptánc, kialakulását tekintve a 18. századra visszamenőleg eredeztethető. Népszerűsítői a cigányzenekarok voltak. Mivel a csárdás népzenei gyökerű műfaj, kísérete hagyományos hangszerelést kíván.
A 19. században a csárdásra még használt "tánczene" kifejezés jelentése mára átalakult, és általában modern zenekari, de legalábbis nem magyar folklórhoz köthető táncrendek kíséretét értjük alatta. Igaz, az Osztrák-Magyar Monarchiában Berkes Béla még mint császári és királyi udvari tánczenész állt alkalmazásban, és főúri bálokon, fogadásokon, vadászatokon, rendezvényeken a keringőt, az operettbetétet, a ragtime-ot, a shimmyt, a calk-walk-ot, a hallgatót, csárdást egyaránt remekül muzsikálta.
(Zárójeles megjegyzésem, hogy a 19. században egynémely magyarországi cigányzenekarnak is volt - a délszláv hatástól függetleníthető - a mai felállástól eltérő "fúvós és ritmus szekciója", tehát a dob nem volt idegen hangszer a cigányzenekaroknál. A mai cigányzenekari felállás azonban nem tűri.)
Még ha el is fogadnók a csárdásnak tánczenei besorolását napjainkban, az Ön csúsztatása ott kezdődik, hogy a dobot mint szükséges ritmushangszert kívánja eladni a magyar nóta kíséretéhez. De nem csak azt, hanem a billentyűs meg a basszusgitár hangszereket. Vagyis azt állítja, hogy ha a csárdás tánczene, ergo ritmushangszert kíván, akkor erre a billentyű, dob, szaxofon, basszusgitár felállás remek.
Ha azt akarja mondani, hogy egy ilyen zenekari felállás leegyszerűsíti a zenei kíséret problémáját egy vidéki hakniban, ahol operettet, táncdalt, nótát és/vagy cigánydalokat kell ugyanazon műsor keretében kísérni, azt nem vonom kétségbe. Azt azonban talán Ön sem gondolja komolyan (és nem csak kifogása nincs ellene), hogy "egy ilyen társaság" a legjobban alkalmas a magyar nótához.
A valóság ezzel szemben az, hogy az Ön által ajánlott zenekari felállás csak egy olcsó és kényszerű változat a zenei kíséretre, értékét tekintve pedig a legjobb zenészek mellett is alacsonyabb rendű a nótához, mint a cigányzenekari.
Ráthy József üzente 14 éve
Tisztelt Gáspár Anna!
Most jutottam odáig, hogy olvastam levelét. Megkövetem, nem kívántam Önt megbántani. Remélem, sikeres lesz pályája, s talán még együtt is fogunk dolgozni.
Nekem sincs kifogásom, hogy a nótát cigányzenekar kísérje. Mindaddig nincs kifogásom, míg át nem nyergelnek más műfajba, de talán említhetném a csárdást. Engedje meg, hogy a csárdást tánczenének nevezzem - hisz az is - és tánczene ugye ritmushangszer ( dob) nélkül nem lehet. Ezért rettenetes pl operettet hegedűvel, cimbalommal, brácsával, bőgővel kísérni. Ennek a műfajnak a hangszerei billentyű, dob, gitár és basszusgitár és fúvósok. Egy rendező cigányzenekarhoz beállított egy dobost, egészen más lett a csárdás előadása. Több ízben kísértem quartettel ( billentyű, dob, hegedű vagy fúvós és basszusgitár ( klarinét vagy esetleg szaxofon ) nótaműsort. Bárkivel hajlandó vagyok,vitatkozni, egy ilyen társaság bármilyen műsor lekíséréséhez a legjobban alkalmas.
Lehet, hogy kétségbe vonja, hogy valami közöm van a szakmához. Talán erről Szentendrei Klára, B. Tóth Magda, Gránát Zsuzsa és a legismertebb női, Győri Szabó József, Tolnai András, Bokor János, Tarnai Kis László és a többi énekes meggyőzné Önt.
Én támadni kívánok mindenkit, aki a műfaj tönkretételében ludas, aki a nótát és az énekeseket saját pénztárcája növelésének érdekében használja ki.
Remélem, őszinteségem Önnél nem gerjeszt haragot, akik pedig esetleg sértve érzik magukat, javasolnám eddigi mondanivalóim megfontolását és - bár nem remélem - a következtetések levonását. Természetesen ezen személyektől bocsánatot kérni sohasem fogok.
Tisztelettel: Ráthy József
Tóth Sándor üzente 14 éve
Kovács Istvánné Mária Magdolna üzente 14 éve
Létrehoztam egy politikai jellegű klubot, amelynek neve célkeresztben a szegénység
url-je: http://celkeresztben.network.hu/
Vas-Varga Tibor üzente 14 éve
Az ismert művészkollégák sanyarú nyugdíját illetően nekem furcsa tapasztalaim vannak. A sorsom megadta, hogy nyugdíjazásom előtt egy ismert művész - nevét nem írom, személyiséghez fűződő jogai védik - kézbesítő postása lehettem. Az általam kézbesített nyugdíja valóban sanyarú volt, az sem jelentett gondot, hogy soha nem tudhattam, az adott településen lévő három villája közül éppen melyikben tartózkodik, mert a házvezetőnője meghatalmazottként átvehette azt az összeget, amely kevesebb volt annál, mint amennyit egyetlen fellépésével keresett. De hogyan kerül a csizma az asztalra? Más hozzászólásaimban magas fokú nyelvtudományi képesítésemről írtam; ELTE Bölcsészettudományi Kar. Ezzel a végzettséggel lettem végül kerékpáros területi postai kézbesítő. Kell-e további komentár?
Cserta Lászlóné üzente 14 éve
Azt hiszem jó volna már a magyarnótához méltatlan vitát lezárni és inkább örülni kellene,
hogy egyáltalán van aki foglalkozik vele, felkészülten megszervezi és végig csinálja.
Minden elismerés megilleti érte!
A győzteseknek, ill. a különdijasoknak gratulálok!
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Szia Bakonyi Laci!
Nagyon igazad van, azt hiszem, hogy itt e helyen részemről lezárom a versennyel kapcsolatos mondanivalóimat! Amit leírtam nem bántam meg, annyit szerettem volna, ha nem negatív élmény marad meg az emberekben erről a versenyről!
Nagyon örülök, hogy megismerhettelek Benneteket!
A mielőbbi viszontlátásra: Gáspár Anni
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Ugyan Anni, nem kell minden kritikai megjegyzésre kesztyűt húznod, kicsit már űzött vadént véded az álláspontodat, ez teljesen felesleges. Az eredményed, eredményeitek megérdemeltek voltak, a többi nem számít. Tisztelet mindenkinek, aki vette a fáratságot és részt vett a versenyen. Zsuzsáék pedig megtették amit lehetett egy ilyen sok jelentkezőt vonzó versenyen. A magyarnóta szép dallamait hírdettük, büszke lehetsz magadra, büszkék lehetünk magunkra. Mindenki, aki ott volt.
Üdvözölet mindenkinek! Bakonyi László :)
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Kedves Ráthy József!
Nagyon sok mindenben különbözik a véleményünk, amit nem kívánok Önnel megvitatni.
Egy valamiről szeretném csak tájékoztatni: nem vettem részt a Szegedi Nótaversenyen, semmilyen véleményt nem alkottam az ottani kíséretről, kár volt ezeket a szavakat a számba rakni!!!
Aki Szegeden hallott énekelni, az nem a verseny alkalmával tehette.
Ha figyelmesebben olvasott volna rólam, a kisvárdai sikeremen kívül még egy párral eldicsekedtem itt a Klubon pár nappal ezelőtt egy másik, a versennyel kapcsolatos blogban.
Szerény véleményem, hogy a bejegyzéseiben megemlített nevekből ítélve Ön sem elfogulatlan ember!
Még annyit, hogyha már magyarnóta, legyen az cigányzenekar által kísérve!
Sajnálom, hogy megalapozatlan véleményével többünket kikezdett írásaiban, s mindezt tette annak kíséretében, hogy szakmailag hozzáértőnek nevezte Magát!!!
Annak csak örülnünk kellene, hogy Magyarország földrajzi határain túl is éneklik a magyarnótát!
Minden jót kívánok: Gáspár Anni
[Törölt felhasználó] üzente 14 éve
Miközben szakmai tudásáról, hozzáértéséről, gazdag tapasztalatáról tesz meggyőző módon tanúbizonyságot és különös szimpátiát kelt az általam is nagyra becsült Herrer Pál, Ákos Stefi és Hollós Ilona művészetének méltatásával, megdöbbentő az, ahogyan a trianoni határokon kívül rekedt magyar véreinkkel kapcsolatosan vélekedik. Lévén istenhívő, talán a jó isten egyszer majd megbocsátja Önnek.
Az ismert művészkollégák sanyarú nyugdíjához annyit, hogy "tetszettek volna" bevallani a számtalan hakniból származó jövedelmet akkor, amikor az egyszerű fizikai és szellemi dolgozók, bérből és fizetésből élők kétrét görnyedtek az ávós főnökük előtt, akik eddig is és ezután is ágyban, párnák között, kiemelt nyugdíjat élvezőként haltak és halnak meg ezután is.
Egyébiránt egyetértek Önnel.
Ráthy József üzente 14 éve
Kedves Csaba!
Köszönöm írásomra történő gyors és részletes reagálásod. Mielőtt azt tételesen megválaszolnám, szeretném leszögezni – sajnos, azt kell látnunk, hogy elbeszélhetünk, elvitatkozgathatunk egymással – minden marad a régiben, a művészetek szinte minden ága napról-napra sorvad, s akik ezért felelősök, maradnak helyükön és élvezik „ jól megérdemelt „ fizetésüket, a pórnép pedig póriasan: csak hadd verje a nyálát.. Mondanivalóm részletes kifejtése nem azért született, hogy abból bárminemű tőkét szeretnék kovácsolni, ismertségem, nevem ezáltal sem kisebb, sem nagyobb nem lesz..Klasszikus zenei tanulmányaimat csupán azért nem akartam a legfelsőbb szintre vinni, mert kántortként – istenhívő vagyok – egyéb feljutási lehetőség abban az időben orgona szakon nem lévén, nem akartam templomok rabszolgája lenni. Életem folyamán több hangszer csinját – binját sikerült elsajátítanom, szaxofonból is vizsgáztam az általam nagyra becsült Herrer Pál előtt. Ennyit rövid kitérőként.
Azzal kezdted válaszod, hogy tele vagyok feltehetően jogos aggodalommal. Szabad a rádióban elhangzani, hogy a nóta az idős korosztály zenéje? Sajnos olyan időket élünk, hogy a mai fiatalok – tisztelet a kivételnek - helyesen még magyarul sem beszélnek, pár nyugati ország semmitmondó „ zenéjén „ nőnek fel. Nyelvet nem tudnak, a standard- és latin táncokat nem ismerik, csupán idegbeteg módra rázzák magukat az idegbeteg zajokra. Érdekes lenne megtudni, hogy a rádióműsorokban elhangzó zenék hány százaléka magyar, vagy hány százaléka angolszász. Azt hiszem, lesújtó képet kapnánk. Minden valamire való nép igyekszik tenni saját zenekulturájáért, ezalól csak a magyar kivétel. Ki emlékszik ma már Glenn Millerre, Billy Voughn zenére, Stúdió 11-re, Körmendi Vilmosra, nagy énekeseinkre : Ákos Stefi, Hollós Ilona ( kinek haláláig kísérője voltam) és a többiekre? TV riporter kérdése fiatalokhoz: hány magyar nótát ismersz? Vállvont válasz: nótát nem ismerek, csak romát? Milyen nevelést kaptak ezek a gyerekek? Nem vagyok kocsmajáró, de gyakran mondom, ezek tisztességesen be sem tudnak rúgni. A nóta melletti összeborulás helyett a késé és egyéb fegyveré lett a főszerep.
Ja , kérem, ez a demokrácia. Hurrá!!!! A minap voltam iskolai rendezvényen. Azt a sok bárgyú, buta, a semmibe révedő egykedvű tekintetet csak az igazgató beszéde überelte. Hofi szerint: a fejétől bűzlik a láb. Már csak egy lépés - a kivétel erősíti a szabályt – a nótaklubok csapnivaló szinvonala természetesen közönség előtt. Nesze neked magyar zenekultura!!!
Írod, hogy a verseny komplex bírálatára nem törekedtem. Ha jól tudom, a zsűri tagja egy énektanárnő, egy operetett-énekesnő és az és egy nótaénekes volt . Mindenek előtt talán érdemes tisztázni: a magyar nóta nem klasszikus zene, az operetthez sincs semmi köze, és ha egy nótaénekesről van szó, legalább ő igen nagy repertoárral, figyelemre méltó hanggal széles ismertséggel és elismertséggel rendelkezzen. Lehetséges, hogy a két hölgy munkájának elismert szaktekintélye ( adja Isten, hogy így legyen ), de a nóta előadása nem hasonlítható egyetlen más műfajéhoz sem. Nem elegendő hozzá a pusztán jó hang, olyan előadási modort kell találni, miáltal az elhangzott ami a hallgatók érzelemvilágára hat. Hosszú ideig voltam Máté Ottilia kísérője és klubjának korrepetitora. Aktív részese voltam – és a Csiliben a mai napig vagyok – a nóták testreszabásának, az előadás módjának kidolgozásában és a gyakorlásban. A foglalkozásokat mindig megfelelő hangképzés előzi meg. Ezen feladatokra csak olyan szakember képes, aki mindent tud a nótáról, aki meg tudja mutatni annak hiteles előadását – a publikum előtt is. Ne haragudj, de kételkedem, hogy ez a tanárnő erre képes lenne.
Gyakran van módom operett- énekesek magyarnóta műsorait kísérni. Előadásukróról alkotott véleményem röviden és tömören: SZÖRNYŰ!! Stilustalanok, érzelemmentesek, tele vibrátókkal ott is, ahol egyáltalán nincs rá szükség, mellette olyan hangnemekbe énekelnek, melyekre az operettre jellemző kitartott magas hangok miatt szükség van, a nótáknál csak elvétve. Egy kivételt ismerek, kinek nagy tisztelője vagyok – KALMÁR MAGDA.
Kétlem, hogy egy operetténekesnő – figyelembe véve ezeket és egyéb szempontokat – erről a műfajról hiteles bírálatot tud adni.
Egy ilyen versenyen döntnökként részt venni CSAK olyannak illik, akinek a rádióban sok „Z”-sített felvétele van, gyakran látható a televízióban, a körülményekhez képest is gyakori szereplője a médiáknak, hatalmas repertoárral rendelkezik, nemzetközi sikereket ért el, neve közszájon forog. Tegnap műsoron voltam két – igen ismert - énekessel. Szóba került a verseny, s rákérdeztem: ismeritek ezt az embert? Válasz: elvétve előfordul a …. Televizióban. Az előbb leírtakból semmi nem vonatkozik rá. Ilyeténképpen még magáéhoz sem tudja viszonyítani a fellépők teljesítményét. Meggyőződésem, hogy a versenyen tucatnyian voltak, akik jobban énekeltek nála. Mennyire hiteles az állásfoglalása? Biztos vagyok benne, hogy döntésénél az irigység is dominált.
Nem lehet összevetni a szegedi és kisvárdai versenyt. Igaz. Szegeden csak egy zongora és harmónika volt, ahogy a győztes hölgy írta. Ez a hölgy a kisvárdai sikerén kívűl még semmit nem mutatott fel. Miért kellene neki rögtön cigányzenekarral dolgozni? Sőt talán a 100 tagúval? Kétségtelen, zongorakíséret mellett könnyebb észrevenni a hibákat. Az sem mindegy, milyen a zongorista, minthogy nem mindegy, milyen a zenekar. Több virtuóz zenekart ismerek , aki csodálatos dolgokat produkál, de kísérni ……….!!! Érdemes elgondolkodni, hogy a siófoki versenyről miért nem hangzottak el degradáló megjegyzések. S talán ez volt azóta is az egyedüli, ahol minden hellyel-közel zökkenőmentesen ment, pedig az egyik helyen Csényi Ferenc barátom, a másik helyen én zongoráztam. A hölgy szerint talán mi is bemocskoltuk Dankó Pista hírnevét? Ennek megválaszolását rád bízom.
Én mondanivalómat nem csupán e két találkozóra összpontosítottam annak ellenére, hogy ezek jobban ki lettek élezve. A siófoki megmérettetést követően azóta több helyen is rendeztek ilyen találkozót, zökkenőmentesen a csapni való zsűrizés miatt tudomásom szerint egyetlen egy sem zajlott le.
A három budapesti résztvevő felkészítésében én is részt vállaltam. Ismerem erényeiket, korlátaikat. Laci videóját végignéztük, elemeztük. Érdekes, nekem feltünt, ami a tisztelt zsűri egyetlen tagjának sem?? a kontaktus hiánya az előadó és a zenekar között. Mondtam Lacinak, ha én lettem volna a zsűriben, ezért kemény ponttal vagy pontokkal fizetett volna. Olyan látszatot keltett, mintha teljesen függetlenek lettek volna egymástól, pedig ez egy olyan műfaj, hogy a legjobb énekes sem ér semmit megfelelő zenei kíséret nélkül . Ez – természetes – nem vica versa alapon működik. Előadásaim zömében egyetlen énekes sincs mellettem, mégis a nem csekély hallgatóságom zeném miatt tisztel meg részvételével. Egyetlen valamire való zenekarnak sincs szüksége énekesre. Ezt tudomásul véve talán elkerülhető, hogy rossz énekes nincs, csak rossz kíséret.
Előre kell bocsátanom, első hozzászólásomat mondanivalómat megfontolva egy nemes ügy védelmében írtam. Hogy ezen – néhány személy megsértődött – egyáltalán nem érdekel. Igenis sértő szándékkal írtam magam teljesen visszafogva, noha a műfaj tendenciózus tönkretétele még a kemény drasztikumokat is megérdemelné.
A szomorú az, hogy az illetékesek úgy be vannak bástyázva, hogy elmozdíthatatlanok, így sajnos, a magam és kollégáim részéről semmilyen pozitív változásra nem számítok.
A versenyekre jelentkezettek mindegyike bízik egy jó zsűri hozzáértésében. Miért nem érte kritika a siófoki versenyt, ahol Szirmai László ( harmónikaművész és kitűnő!!!! énekes ) vezetésével hasonló kvalifikáltságú személyek döntöttek? Elgondolkodtató, nem? Minden versenyző azért méretteti meg magát, hogy ismertségre tegyen szert, hogy karrierjét az elismert tagokból álló bírálóbizottság véleménye is segítse. Természetes, hogy
egy versenynek vesztesei is vannak. Vesztesek a kiesettek, vesztes a közönség és ilyen létszámnál vesztes egy HOZZÁÉRTŐ zsűri is. El tudom képzelni Bokor Jánosról és csapatáról, volt egy-két álmatlan éjszakájuk, hogy ezt vagy azt a versenyzőt méltóan, tudásának és az ott nyújtottaknak megfelelően bírálták-e el. Az elődöntő döntnökeiről ezt feltételezni sem merem. Mennyivel másképp alakulhattak volna az erőviszonyok, ha Bokorék mind a 71 tagot hallhatták volna.
A kitérőmben említett énekesek nincsenek arra rászorulva, hogy bárki is fényezze őket. Igen gyakran állnak a közönség, zenekarok, és a méltán világhírű 100 tagú cigányzenekar ítélőszéke elé. Az általad említett és nem említett énekesekről sem feledkeztem meg. Több évtizedes személyes barátság köt össze bennünket.
Az amatőrizmus – profizmus kérdése a siófoki verseny kivételével minden esetben beszédtéma volt. Azóta sem történt semminemű törekvés e problema hathatós megoldására.
Idegenellenességemről. A versenyeken győztes első három helyezettet nem csupán értékelni, azokat felkarolni, támogatni, nyilvánosságot teremteni fellépésükhöz, valamint munkahelyet kell nekik teremteni. Annak idején a Horthy rendszerről azt tanultuk, hogy országunk a 3 millió koldus országa volt. Országvezetőink hatékony munkái során ezt a számot sikerült majdnem megdupláznunk ( természetesen felelős itt sincs.) Munkahelyemről 2900-ad magammal elküldtek, létszámstoppot jelentettek.. Meghatározott helységben sok embert láttam, kik közül 16 éves munkám alatt egyetlen-eggyel sem találkoztam. Főosztályvezető barátomtól kérdeztem: kik ezek?. Nemzetiségüket megmondva közölte, rájuk a létszámstopp nem vonatkozik, és ezek jönnek helyettetek dolgozni.
Ugye szép? Feleségem egy közeli helységben tanított, igazgatóhelyettesként, orosz-történelemszakos tanárként, 32 éves gyakorlattal. Jött egy külhonból származó 2-3 éves gyakorlattal rendelkező tanitónő, s nagyobb pénzért vették fel, mint amit a nejem kapott. Másik: Kölhonból átjött egy házaspár. Hazánk hasznára egy kapavágást nem tettek. Az asszony bement a polgármesteri hivatalba, s nyugdíjszerűen folyamatosan 30.000 Ft lett kiutalva neki. A férfi ettől vérszemet kapva bement a hivatalba, ő 40.000 Ft-ot kapott hasonlóan folyamatosan. Többgyermekes családanyát rúgtak ki munkahelyéről, nem az elfogadhatatlan munkája miatt, hanem másnak volt szüksége a munkahelyre. Gyárak, intézmények portáján belépve igen sok esetben számomra ismerős akcentussal beszélő emberekkel találkozunk.
Egyszóval: Magyarország üzemeinek, gyárainak, intézményeinek jelentős részét eladták vagy átjátszották külföldi kezekbe ( ezért egyetlen vezető sem kapott börtönbüntetést) a munkaerőket földönfutóvá tették. Ehhez már semmi egyéb nem hiányzott, csak a külföldi munkavállalók.
Kétkezi munkások, művészek munkanélküliek, szerencsés esetben valami minimális jövedelemre tudnak szert tenni. Ismert művészkollégák nyugdíja 45.000 Ft, aki ma felhívott, kemény 32.000 Ft nyugdíjjal van kiszúrva a szeme. Rendezzük a nótaversenyeket, a győztesek teljes joggal helyet követelnek a szakmában. Amikor a legismertebb énekeseink, zenészeink is anyagi gondokkal küzdenek, hogyan lesz a fiataloknak munkahely? Tudok olyan énekesnőről ( gyönyörű hang ), aki a BKV-tól sofőrként kirúgott fiával ( aki természetesen munkanélküli) él együtt kemény kemény 65.000 Ft nyugdíjból él. Ebből 40.000 Ft a lakésrezsi, 20.000 Ft a gyógyszer, a többiből megélni busásan lehet, ugye S nem kisebb személyről van szó, mint a pécsi Nemzeti Színház valamikori primadonnájáról. Tisztelt vezetőink közül erre senki nem figyel fel.
Tisztelet, becsület azoknak a magyaroknak – természetesen a külhoniak is azok – akik rengeteget tettek a maguk területén Magyarországért. Ki kell emelnem ezek közül Máté Ottiliát, és Prodán Miklóst úgy is, mint ismert olajmérnököt és énekest. A fiatalabb korosztályban Szőllősi Emesét, Demeter Ágit és Víg Leventét.
Ha Magyarországon az embereket azért kellene büntetni, mert közveszélyes munkakerülők, ha a munkahelyek feltöltetlenül várnának az új belépőket, mindenki választott szakmája szerint dolgozhatna és válogathatna a jobbnál jobb lehetőségek között, az elsők közzé tartoznék, aki óhajtja másik országbeli honpolgáraink letelepedését. Addig viszont, míg egy kismama aggódik, hogy szülési szabadsága letöltése után visszafogadja- e munkahelye, amíg az emberek betegen is bejárnak dolgozni, hogy el ne vesszék munkájukat, addig a külföldiek munkavállalása nem kívánatos még akkor sem, ha ezen véleményem bárki vagy bárkik nehezményezik. Mi itt-született magyarok nemigen mehetünk át a környező országokban munkát vállalni, és az ottaniak munkalehetőségét elvenni. Ezen okok miatt – természetesen – a legvégsőkig tiltakozom a kettős állampolgárság bevezetése ellen.
A szakma nevében még egyszer megköszönöm a szervezők tevékenységét, jó egészséget kívánok nekik bízom benne, hogy a visszásságokért nem ők a felelősek.
Végül írásommal senkit nem kívánok megkövetni, és nagyon remélem, hogy megértésedre is számíthatok.
Ismeretlenül is üdvözöllek:
Ráthy József.
Ui: Kérek mindenkit, hogy email címét közölje velem, hogy bármi félreérthető vagy hibásan értelmezett szövegrészt konkretizálhassak, vagy felvetésükre válaszolhassak. Előre is köszönöm.
Hajdú SÁNDORNÉ üzente 14 éve
Gratulálok a NÓTAVERSENY GYŐZTESEINEK DIJAZOTTAKNAk és további sok sikert szép eredményeket kivánok. Baráti és nótás kedvel Aranka
arnotszkyne hodi edit üzente 14 éve
Nagypál Béla üzente 14 éve
Sok szépet,jót kívánok minden nyertesnek,díjazottnak,rendezőnek,közreműködőnek.
Gratulálok MINDENKINEK:Nagypál Béla.
Szabó Gáborné üzente 14 éve
Sok szeretettel gratulálok a győzteseknek, a különdíjasoknak, és a nem díjazott résztvevőknek is fellépésükért. Különösen hazai nótástársaimnak Szabó Gáborné Hernyák Margit
BERNÁTHNÉ SZENTESI ERZSÉBET-ZSÓKA üzente 14 éve
Én is gratulálok mind azoknak akik mérettették magukat, és nyertek is! és a szervezőknek is!!! Bernáthné Zsóka
Simon Zsóka Mecin-Mecs üzente 14 éve
Gratulálok mindenkinek,aki vállalkozott a megmérettetésre.Rengeteg izgalommal jár ami akkor a színpad függönye mögül lezajlik a versenyzők részéről.Előtte a nagy felkészülés.
Jómagam hét alkalommal voltam ilyen helyzetben,mire eljutottam odáig,hogy elértem azt,hogy két nagyobb elismerést kapjak,majd énekesi bizonyítványom lett ezután 60-évesen.
Külön dícséret Kádár Zsuzsának,hogy ilyen nagy rendezvényt megszervezett és lebonyolított.
felhasználó blokkolása
törlés