Magyarnóta: Nagyabonyba két úton kell bemenni Acsai Ferenc írása

Szeretettel köszöntelek a MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA közösségi oldal

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 9164 fő
 • Képek - 5305 db
 • Videók - 8495 db
 • Blogbejegyzések - 2146 db
 • Fórumtémák - 53 db
 • Linkek - 343 db

Üdvözlettel,
Varga Zoltánné Marika
MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA közösségi oldal

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 9164 fő
 • Képek - 5305 db
 • Videók - 8495 db
 • Blogbejegyzések - 2146 db
 • Fórumtémák - 53 db
 • Linkek - 343 db

Üdvözlettel,
Varga Zoltánné Marika
MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA közösségi oldal

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 9164 fő
 • Képek - 5305 db
 • Videók - 8495 db
 • Blogbejegyzések - 2146 db
 • Fórumtémák - 53 db
 • Linkek - 343 db

Üdvözlettel,
Varga Zoltánné Marika
MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA közösségi oldal

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 9164 fő
 • Képek - 5305 db
 • Videók - 8495 db
 • Blogbejegyzések - 2146 db
 • Fórumtémák - 53 db
 • Linkek - 343 db

Üdvözlettel,
Varga Zoltánné Marika
MA IS SZÓL A MAGYARNÓTA vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

 

Nagy Abonyba két úton kell bemenni- Újra szólt a Magyar Nóta

veroniq - 2015.01.31. 20:00

 

 

Kedves nótaszerető Abonyi barátaink!
Ismét eltelt egy év, elköszönt a 2014-es esztendő immár a második év a nótakör életében, a legtöbb ember ilyenkor évégén az újév elején számba veszi a magunk mögött hagyott év eredményeit, sikereit, kudarcait és csalódásait. De tervez is reményekkel, optimizmussal tekintve az újév elé. Nem volt ez másképpen az Abonyi Nótakör tagjainál sem.


Engedjék meg, hogy egy pár gondolatot közzétegyek a Nótakör 2014-es eredményeiről, sikereiről és megemlítve a talán valóra nem vált vágyakat. Tiszta szívvel mondhatjuk szerénytelenség nélkül szép sikereket, eredményeket értünk el 2014-ben. Megköszönve először is városunk nótaszerető polgárainak a sok-sok tapsot azt, hogy előadásainkat szép számban megtisztelték, jelen voltak. Köszönet illeti az Abonyi Lajos Művelődési Ház vezetőjét Pintérné Simon Szabina igazgatónőt a támogatásáért, és azért hogy, felkarolta sok más mellet a Magyar nóta műfaját is. Helyet biztosít a nótaköri próbáknak, műsoroknak szponzora, támogatója. A városi rendezvényeken számít jelenlétünkre 2014-ben is több alkalommal szerepeltünk városi rendezvényeken így a tavasszal megrendezett Borversenyen, a szeptemberi hagyományőrző napon, októberben a Nyugdíjas napon léptek fel tagjaink. Neves országos hírű énekesek társaságában.

 


Nagy sikert hozott az Első Abonyi Országos Nótaverseny, amit a híres Abonyi Prímás Gudi Farkas Mihály emlékére rendeztünk meg. Az ötletgazda Debreczeni- Bakos Melinda volt. A vártnál őszintén megmondva nagyobb siker volt. Boldogan mondhatjuk el a jelentkezők létszámában olyan városokat előztünk meg, mint Kecskemét ahol már hagyománya van a Nótaversenyeknek. Nagy köszönet és elismerés a Művelődési Ház minden dolgozójának, hogy a június 28-i rendezvénynek országosan is nagyon jó híre lett a nótás berkekben. Rengeteg pozitív visszaigazolást kaptunk az egész napos rendezvényről. A versenyt már országosan elismert és helyezett énekesek tisztelték meg és szálltak versenybe. Így szakmailag is nívós versenyt láthattunk. A zsűri elnöke Madarász Katalin volt a Magyar Köztársaság Érdemrend Kiskeresztjével és a Magyar Köztársaság Lovagrendjével kitüntetett művésznő, akinek a gálán adott műsorát ováció és vastaps jutalmazta. A zsűriben kiváló Abonyi zenei szaktekintélyek kaptak helyet Többek között Bakosné Kocsi Judit és Korbély Csabáné Ilike. A nap remek hangulatban telt el, kiváló zenészek kísértek Váradi Vilmos zongorista, majd Lakatos Zoltán és cigányzenekara kísérte a döntőt és a gálát. A gálán a győztesek mellett megtiszteltetés volt egy színpadon énekelni Madarász Katalinnal az Abonyi Nótakör tagjainak. Szép emlékek maradtak jó barátságok mélyültek, el és újak kötődtek. A siker arra az elhatározásra jutatta a művelődési ház vezetését, hogy 2015-ben is újra megrendezésre kerül várhatóan az Abonyi Nótaverseny. Mindenképpen nagy köszönet illeti a Művelődési Ház minden dolgozóját, hogy ilyen siker hozott a nótaverseny, hiszen rengeteget dolgoztak ennek érdekében. De kanyarodjuk csak vissza a már említett Borversenyhez, ahol szintén nagy sikerrel szerepeltek a nótakör tagjai más Abonyi előadókkal karöltve. Színes táncok változatos énekes verses produkciók váltották egymást! A műsort P Tóth Erika rendezte és szerkesztette, aki szakmai felkészültségével sokat segít a nótakör tagjainak a próbákon.
Érdekes és színes volt a Hagyományőrző nap szeptemberben ahol a szóló énekes produkciók mellett bemutattuk a Bihari Színkör tagjaival közösen az Abonyi Lakodalmast a főtéren!! Ahol Nagy Lilla volt a menyasszony, ő mindig vidám temperamentumos, szerény személyem a vőlegény, Jandácsik Pál ismét egy új arcát hozta, mint állmenyasszony, a vőfély nem kisebb művész, mint Kiss Zsolt volt Nagykőrösről. Nagy siker volt több, százan nézték végig a műsort! Csodás élmény volt a remek partnerekkel, táncosokkal szerepelni, énekelni kiváló zenészekkel Váradi Vilmos a Sodrás és a Lesz Vigasz zenekarral.

 


Szintén nagy sikert és teltházat hozott a már hagyományos Nyugdíjas Nap. A nótások ismét neves művészekkel szerepelhettek többek közt Faludi Szilvia, és Kiss Zsolt voltak vendégeink, több amatőr vendég csoport mellett.
2014-ben Az Abonyi Nótások számos országos versenyen szerepeltek szép helyezéseket elérve. Novemberben három énekesünk döntős volt a Szolnok Tv nótaversenyén Juhász Istvánné Tündike, aki Szlovákiában is képviselte városunkat, Murvai Julianna és Fejes István ők is több országos verseny döntősei, helyezettjei voltak a múlt évben. Nagy sikerrel képviselte Abonyt Abonyi Magdika is és jó magam is országos versenyeken.
El kell mondani a versenyeken kívül számos helyen énekeltek tagjaink, tettek eleget meghívásoknak, így Budapesten, Cegléden, Szolnokon, Jászladányban, Jászberényben, Tiszaföldváron, Hajdúnánáson.

 


Büszkén mondhatom mindenhol nagy sikerrel jártunk, neves művészekkel énekeltünk egy színpadon a teljesség igénye nélkül B Tóth Magda, Fényes György, Csák József az Állami Operaház magánénekese és sorolhatnám. Kiváló zenészek kísértek a már említet Váradi Vilmos, Kozma Tamás zongoristák Lakatos Zoltán, Mága Ernő, ifj Berki László prímások és kiváló zenekarai.
Úgy gondolom, szerénytelenség nélkül elmondhatjuk szép sikerek voltak az elmúlt évben és ennek tükrében készültünk december 28-ra a második elő szilveszteri gálaműsorra, amit szeretnénk hagyománnyá tenni.
A sztárvendég nem kisebb művész, mint Tolnai András Magyarország megkoronázott nótakirálya a Magyar Köztársaság Bronz Érdemkeresztjével kitüntetettje volt.
Műsorát vastaps koronázta büszke vagyok barátságára, és hogy ismét egy műsorban szerepelhettem vele.

 


A nóta műsor után a Szuper dáridó művészei adtak nagy sikerű igazi fergeteges szilveszteri műsort, így elmondhatjuk áténekeltük magunkat 2015-be.
Köszönet a közönségnek, aki végig tapsolta és ülte a négy órás műsort, 2014- ben ez volt az egyetlen nótaműsor, ami a nem volt teltházas.
Személy szerint nem lepődtem meg karácsony után év végén sajnos sok embernél az anyagi lehetőségek nagyon beszűkülnek és bizony fájdalmas, de sokaknak még a szerény belépő ár is gyógyszerre, élelemre kell.

 


De az is motiváció hogy az elmúlt évben oly sok előadás volt, hogy csak gratulálni tudok a művelődési ház dolgozóinak a szervezéshez, minden korosztály megtalálta a neki legmegfelelőbb műsort, előadást. Színes érdekes programok várták egész évben a tisztelt közönséget, színházi előadások zenés műsorok, kiállítások. Számos amatőr és civil csoportot támogatnak, így bővülhetett ezek köre is 2014-ben a Parázs Tánc Színházzal, vezetőjük Shulczné Szűcs Éva. Nagy sikerrel mutatkoztak be a város közönségének a nyugdíjas napon majd az előszilveszteri műsorban.

 


Nem lenne teljes és őszinte az írás, ha nem szólnék a sikerek mellett azokról az apró porszemekről, amik úgymond a gépezetbe kerültek. Véleményem szerint természetes hogy egy közösségben előfordulnak nézet különbségek a vélemények eltérhetnek bizonyos dolgokban. Igen mehetne kicsit olajozottabban az a bizonyos szekér. A megtartott megbeszélések azt tükrözték egyben mindenki egyet ért énekelni és ápolni kell a magyar nótát. Abban eltérnek a vélemények hol az a pont, ami alatt már ne engedjünk valakit színpadra állni. Ez jó és elfogadom, igaz én nagyon vaj szívű vagyok, hála Istennek jó énekeseink vannak, ezt mint említettem neves zsűrik is jutalmazták értékelték, és az ország számos színpadán Tv műsorában bizonyítottak énekeseink. Szóval a tagok magasra tették a mércét, ez nagyon dicséretes. Teljes az egyetértés a színvonalas műsorokat illetően a kevesebb sokszor több elvét követve. Amit sajnálok a próbákat nem sikerült eddig még heti rendszerességgel bevezetni ez nagyon fontos volna. Ennek legfőbb oka véleményem szerint, hogy mindeddig nem sikerült állandó szakavatott korrepetítort találni. Ennek egyik oka anyagi jellegű, a másik hogy nem mindenki igényli. Bizony ezt büszkén mondhatom tagjaink egy része magasan képzett zeneileg, nem csak énekelnek, de hangszeren is játszanak, ők maguk önállóan gyakorolnak, állítják össze a műsorukat. Mindenképpen köszönet a jó szándékú egymást segítő próbákért, kritikákért, ami mindig építő és jó szándékú. Jó magam rengeteg segítséget kapok, kaptam tőletek szakmailag, zeneileg és a nótakör működését illetően. Igen bevallom volt olyan pillanat mikor azt mondtam itt vége befejezem, de nem megyek, megyünk tovább veletek együtt, nem engedhetjük, hogy apró akadályok megállítsanak azon az úton, amin elindultunk. Legyetek büszkék magatokra kedves énekes barátaim és városunkra, Abonyra, aki már oly sok tehetséges embert adott az országunknak. Tudjuk jól kiváló sportolókat, világ és olimpiai bajnokok születtek itt, de sok neves zenészt is kinevelt a város zeneiskolája, ami az első falusi zeneiskola volt az országban annak idején, ma a Bihari János nevét viseli és magas színvonalon folyik a tanítás. De bizony nótaszerzők is születtek itt. Szerdahelyi János nótáit a mai napig a legnevesebb énekesek tűzik műsorukra, Várjatok még őszi rózsák, Ahol az én bölcsőm ringott, és sorolhatnánk. Innen indult Diószegi Sándor és Zsákai Ferenc is, nótáik ma is műsoron vannak és maradandóak. De neves cigány muzsikusokat is adott nekünk Abony ki ne emlékezne Gudi Farkas Mihálya a világot járt prímásra és családjára, a Zsákai Piros László klarinét művészre szintén világot járt, és bizony sorolhatnánk a neveket, de volt kiváló híres nótaénekesünk is Kiss István személyében ő a legnagyobb énekesekkel járta az országot. Sajnos ma már egyikük sem él többségük itt nyugszik az Abonyi temetőkben. Mert bár merre sodorta őket az élet ők mindig visszavágytak ide Abonyba ahol, születtek és most nyugszanak. Ha visszanézünk, elmondhatjuk Abonyban mindig élt, és szerették a nótát sok nótaműsor volt a Régi Petőfi Művelődési Házban a Kossuth Étteremben nem volt olyan híres nagynevű nótaénekes, aki nem járt volna a városunkban. Átmeneti szunnyadás után hála Istennek ismét szól évente már többször is a nóta Abonyban!!
Én szeretném itt is megköszönni a Nótakör tagjainak és segítőinek a munkájukat, azt hogy, velem, velünk voltatok Abonyi Magdi, Juhász Istvánné Tündike, Murvai Julika, P. Tóth Erika Nemes Lászlóné, Erzsike Murvai Ferencné, Fejes István, Horváth Albin, Lakatos Zoltán, Shulczné Szűcs Éva Debreceni- Bakos Melinda, Borsányi János, Művelődési Ház kedves dolgozói, és vezetése Pintérné Simon Szabina. Abony város írott, és elektronikus sajtóinak, akik hírt adnak rólunk.
Köszönet a csodás és lelkes közönségnek, akik életben tartanak minket, hiszen ha nem jönnének a műsorokra, mi sem kellenénk.


Végül, de nem utolsó sorban köszönet a kedves férjeknek, feleségeknek, akik támogatnak minket, hogy énekelhetünk.
Külön köszönöm a kedves családom, feleségem, fiam támogatását segítségét a sok fényképezést videózást hogy az utókor számára is meg maradjanak műsoraink.
A 2015-s év terveiről egy másik írásomban jelentkezek. De addig is, aki kedvet érez és szereti a nótákat, szép slágereket esetleg az operettet énekelni, az jöjjön közénk, várjuk a jelentkezőket nagy szeretettel sorainkba. Várunk képzett zenészeket, muzsikusokat is. Mobil: 30/ 863-8380
Jövök, jövünk, mert tudjátok „ki énekel, az kétszer imádkozik”.

 

Acsai Feri

 

Kultúra: Abony    

Címkék: abony acsai ferenc

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Ez történt a közösségben:

Sánta Béla 2 órája új videót töltött fel:

Sánta Béla írta 2 órája a(z) Nótagyöngyszemek-Sánta Béla válogatása:Szentendrei Klára : Ne nézzetek így rám videóhoz:

És még mennyi ilyen dalunk van?!

Gál Ede írta 3 órája a(z) Nótagyöngyszemek-Sánta Béla válogatása:Szentendrei Klára : Ne nézzetek így rám videóhoz:

Szomorú sors, vérző szívű eladásban. Nagyon megható.

Sánta Béla 5 órája új videót töltött fel:

Varga Zoltánné Marika 11 órája új videót töltött fel:

Sánta Béla 1 napja új videót töltött fel:

Varga Zoltánné Marika 1 napja új videót töltött fel:

Varga Zoltánné Marika írta 1 napja a(z) Melis György : Gyere prímás jó barátom videóhoz:

Nagyon egyet értek kedves Ede,de úgy érzem kihaló...

Gál Ede írta 1 napja a(z) Melis György : Gyere prímás jó barátom videóhoz:

Mindenki örülne szerintem,ha ilyen színvonalas előadást ...

Varga Zoltánné Marika 1 napja új videót töltött fel:

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu